Blog na IMK088a
Texty, za ktere snad na konci semestru dostanu zapocet…
 
 
 

Jenom jedno slabé místo?

Hip hip hurá! Sandra Bullock má Oscara, Amerika má další srdceryvný film a Evropa opět kroutí hlavou. Vypadá to, že americký fotbal byl, je a bude důležitým tématem zámořských snímků. Ale jak se s tím má vyrovnat Evropa? My taky všude necpeme národní sporty. Ovšem jestli film The Blind Side spadá do kategorie ,,Drama“, tak potom Láska nebeská je thriller…

Američtí tvůrci vsadili na ozkoušená témata. Fotbal, šťastná rodina a velký černoch, který nás svojí naivitou a nezištnou láskou k lidem, které sotva zná, odzbrojí. Ovšem nestalo se tak. Celý film čekáte na nějaké drama, která roztrhá povrchnost příběhu, ale ono nepřichází. Takže vy sedíte v kině, zatímco si ,,drsná“ Sandra Bullock hledá cestu k zakřiknutému Michaelovi a z rádoby žánru drama se stává klišé.

A přitom se film The Blind Side nebo-li Slabé místo mohlo zařadit mezi celkem slušné filmy. Potenciál totiž má. Téma osvojování si dětí je aktuální. Režisér John Lee Hancock na to šel bohužel jinak. Vsadil na milého černošského hocha Michaela Ohera (Quinton Aaro), který je tak trochu asociál a nikdo se s ním nebaví. Jednoho dne se s ním skamarádí malý kluk, jeho máma ho nechá přespat na pohovce, celá rodina se sblíží, již zmíněný Michael se začne zlepšovat v komunikaci, ve škole, ve fotbale…

Kde Amerika udělala chybu? Slabé místo snímku je především v jeho plytkosti a nesdělnosti. Stokrát omílané téma, jak chudá holka ke štěstí přišla, tentokrát v roli vyspělého chlapce, už zkrátka nedokáže ničím okouzlit. Celé to téma, jehož hlavní hrdina, kterého se ujme bohatá rodina, by zkrátka šlo zpracovat lépe. Režisér si mohl více pohrát s momentem, kdy je Michael spolužáky odmítán, zastihnout nějaký konflikt a nevytvářet jen další ,,milionový“ snímek. Ani naoko tvrdá matka (Sandra Bullock), která je perfektní v každém ohledu, už nikoho nedojme. Stačilo by někde ve filmu překvapit a dát tam alespoň několik reálných scén z komplikovaného soužití rodiny a jejich nového člena. Ale to asi od tohoto snímku čekat nemáme.

Takže proč vlastně na film The Blind Side jít? Zjistíte, že Sandra Bullock je pořád kočka a některé dojme příběh Velkého Mika, který působí stejně mohutně jako Michael Clark Duncan v Zelené míli. Prý je to životní role Sandry Bullock. Ano, hraje jinak než v jejích obvyklých béčkových filmech, ale mně to prostě nestačí. A ještě na jednu věc bych málem zapomněla. Je to podle pravdy…tak z toho padněte na zadek!

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře ke článku jsou uzavřené.