Blog na IMK088a
Texty, za ktere snad na konci semestru dostanu zapocet…
 
 
 

Koho volit aneb Sbal mě,politiko!

Jsem Pitralon, Revoluční Pitralon. Kouřím lehký Lucky Strike, občas si dám pivo a platím si paušál. Bydlím u rodičů, studuju a taky pracuju. Prostě průměrná studentka jako každá jiná. Občas se rozplývám nad „pitralonovským“ obdobím, a to konkrétně nad igráčky, céčky a pikaem. Ovšem tím má komunistická éra končí. V době předvolebních volebních mítinků se totiž ze mě stává REVOLUCIONÁŘKA…(myslí)!!!

Zvolila jsem,jakožto revolucionářka,opačnou metodu. Chcete můj hlas? Fajn, tak se ukažte, nadbíhejte mi a sbalte mě! Bavíme se pořád o politice. Jelikož těch stran není málo, ale já jsem jen jedna, mohou se o mou přízeň přetrhnout. Nabízejí mi hory doly, ale i když jsem pouhým laikem, mám selský rozum. ČSSD na mě mrká a slibuje, že nebudu platit 30 korun za poplatky ve zdravotnictví. Dobře, za ušetřené peníze si koupím třeba sekanou v Globusu, že? Ale hlavně, když dojdu na jejich mítink s transparentem hlásajícím cokoliv proti nim, je poměrně reálná šance, že mě za to budou vyslýchat na policii, jako se to stalo v Teplicích. A hlavně bych neměla začít podnikat, protože budu o několik tisíc lehčí. No a co když mě bude chtít ODS? Kdo mi zaručí, že Petr Nečas není jen líbivou tváří, po jehož zvolení sundá masku a bude kopií bodrého Ostrávaka Mirka Topolánka? A hlavně se mi moc nelíbí, že si mám platit za školné. Hmm, tak tomu říkám plichta.

TOP 09, VV a SPOZ nebo – li vítáme nové strany!!! No konečně se nám představují nepopulistické a nezkorumpované strany. Nebo je to jinak? Vždycky jsem fandila tradicím, odpovědnosti a prosperitám, a hlavně to už 4. rokem hledám na politické scéně. Musím říct, že jsem měla radost, když se objevila TOP 09 s Karlem Schwarzenbergem. Ale co ten Kalousek? Lidi říkají, že sice je ekonomickým guru, ale má prý i dobře „zašitý“ peníze. Zase na druhou stranu lidi toho dost napovídají. Můj hlas by třeba mohla získat strana Věci Veřejné. Ovšem nestanu se tím pádem nenápadným podporovatelem fašismu? Jejich program totiž hlásá, že chtějí klást důraz na bezpečnostní hlídky, vystrnadit bezdomovce z parků a hlavně jaksi zatočit s „problémovými občany.“ Vypadá to, že se ideálů Dělnické strany prostě nezbavíme. A co taková SPOZ? Vrátil se nám Zeman a chce si nás koupit klobáskama. Miloš a jeho bonmoty jsou opět tady. Důchodce z Vysočiny vytahuje své trumfy z rukávu a vrací se jako spasitel. Halelujah! Možná to tak opravdu bude, ale já obecně nemám ráda comebacky. Když už jednou odešel, ať už se nevrací. Je přece lepší, když si ho pamatujeme jako inteligentního a dobrého premiéra, než jako sešlého páprdu dříve hlásajícího slivovičku za písničku a nyní dej mi hlas, s korupcí skoncuji včas!

No jo, jsem prostě typická Češka. Nadávám na všechno a na všechny a nic s tím nedělám. Ale “sbalit” bych se nechala, kdyby bylo kým. Jasný, brumlám si pod vousy, ale nesouhlasím s kampaní Přemluv bábu! či „Zmrzač si svého politika“ jako se tomu stalo 3.5. v Brně na mítinku ČSSD. Co je moc, je moc!!! Pomalu se schyluje k volbám a “politická revoluce” končí. Má osobní revolta zatím spočívá v psaní příspěvku na blog a vylívání si srdíčka. Ale já vím, že má chvíle přijde! Jestli bude za 2 roky Paroubek navržen na prezidenta ČR, tak tu veřejně prohlašuji, že chystám celorepublikovou stávku. Budu celý týden stát na Sněmovní ulici na Malé Straně v Praze s růžovým transparentem (to, aby mě nenařkli, že jsem nastrčená postavička modrých). Na něm bude stát: “Nechceme žít v Paroubeklandu! Zavřete brány do pekla, dokud je čas!” Přidejte se ke mně s vlastními nápisy a zabráníme mu spolu v destrukci naší země! Přísahám, že to není stejné jako předvolební sliby. Úderem dvanácté tam budu první den hlasování postávat a pořvávat.  Já, Revoluční Pitralon, to dodržím!

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře ke článku jsou uzavřené.